Products related to this item
-
40 in. Smart TV Imperial-IMP45-SUNSHINE-QLED-GOOGLE
0 out of 5
JMD 29,933.55 -
32-55 in TV Wall Mount Imperial-IMP32-55-FIXED
0 out of 5
JMD 1,048.80 -
14-32 in TV Wall Mount Imperial-IMP14-32-FIXED
0 out of 5
JMD 1,048.80 -
23-43 in TV Wall Mount Imperial-IMP23-43-FIXED
0 out of 5
JMD 1,424.85 -
32 - 60 in. TV Wall Mount Blackpoint- BP32-60TILT
0 out of 5
JMD 1,875.08 -
36 in. Smart TV Blackpoint-BP-36-QLED-CORPORAL-NTV
0 out of 5
JMD 21,697.97 -
65 in. Smart TV Blackpoint-BP-72-QLED-SUPERINTENDENT-NTV
0 out of 5
JMD 91,248.19 -
62 in. Smart TV Blackpoint-BP-62-QLED-COMMANDER-NTV
0 out of 5
JMD 67,599.42 -
43 in. Smart TV Blackpoint-BP-56-QLED-INSPECTOR-NTV
0 out of 5
JMD 55,898.05 -
48 in. Smart TV Blackpoint-BP-48-QLED-SERGEANT-NTV
0 out of 5
JMD 37,798.72
Deals on related products
-
65 in. Smart TV JVC-LT-65KB738
0 out of 5
JMD 79,120.00 -
32 in. Smart TV Blackpoint-BlackPoint
0 out of 5
JMD 15,651.60 -
70 in. Smart TV Samsung-QN70Q65
0 out of 5
JMD 159,999.50 -
70 in. Smart TV LG-70NANO-CELL75
0 out of 5
JMD 156,520.80 -
50 in. Smart TV JVC-LT-50KC538
0 out of 5
JMD 48,999.20 -
70 in. Smart TV LG-70NANO-CELL75
0 out of 5
JMD 149,999.10 -
42 in. Smart TV JVC-LT-42KC438
0 out of 5
JMD 34,434.00 -
85 in. QLED Smart TV Samsung-QN85Q60AAF
0 out of 5
JMD 210,450.00 -
58 in. Smart TV JVC-LT-58KC538
0 out of 5
JMD 58,998.45 -
32 in. Smart TV Imperial- IMP36-SMT-BT-ZOOM
0 out of 5
JMD 14,869.20
Product information
| Country of origin | South Korea |
| Display | 50 in. |
| Audio output | 20W |
| Warranty description | up to 6 months |
| Type | Smart TV |
| Power supply | 110V, 50Hz |
| Resolution | 3,840 x 2,160 |
| Dimension | 22.48"X 44.13"X 25.62" |
| Operating System | webOS |
| Screen Type | LED |
| Display Technology | Flat |
| Refresh Rate | << 60HZ |
| USB | 1 port |
| HDMI | 2 port |
| Other ports | RF, LAN |
| Memory | ?5 Gen5 AI Processor 4K |
| Speakers | 2CH |
Product description
LG 50UP7500-7750 Smart TV
Overview:
Discover the future of entertainment with the LG 50UP7500-7750 Smart TV.
Features:
- Immersive Smart TV experience
- High-definition visuals
- Enhanced audio quality
- Sleek and stylish design
Benefits:
- Access to a world of streaming content
- Crystal-clear picture clarity
- Immersive sound for a cinematic experience
- Elevates the aesthetics of your space
Advantages:
- Effortless streaming and connectivity
- Rich and lifelike visuals
- Enhanced audio for an immersive feel
- The perfect addition to your home entertainment setup
Conclusion:
The LG 50UP7500-7750 Smart TV is a must-have for anyone seeking a seamless entertainment experience with outstanding visuals and audio quality.
Most Viewed Televisions
-
65 in. Smart TV JVC-LT-65KB738
0 out of 5
JMD 90,988.00 -
32 in. Smart TV Blackpoint-BlackPoint
0 out of 5
JMD 17,999.34 -
70 in. Smart TV Samsung-QN70Q65
0 out of 5
JMD 183,999.43 -
70 in. Smart TV LG-70NANO-CELL75
0 out of 5
JMD 179,998.92 -
50 in. Smart TV JVC-LT-50KC538
0 out of 5
JMD 56,349.08 -
70 in. Smart TV LG-70NANO-CELL75
0 out of 5
JMD 172,498.97 -
42 in. Smart TV JVC-LT-42KC438
0 out of 5
JMD 39,599.10 -
85 in. QLED Smart TV Samsung-QN85Q60AAF
0 out of 5
JMD 242,017.50 -
58 in. Smart TV JVC-LT-58KC538
0 out of 5
JMD 67,848.22 -
32 in. Smart TV Imperial- IMP36-SMT-BT-ZOOM
0 out of 5
JMD 17,099.58